Utställningar 2022

Med reservation för eventuella fel & ändringar. Skicka gärna in bilder till webmaster!
Utländska resultat hittar du här

DATUM PLATS DOMARE ARRANGÖR RESULTAT

JANUARI

 8/1  Göteborg    SKK nat inställd!
 9/1  Göteborg    SKK int inställd!

FEBRUARI

         

MARS

 26/3  Boden Kurt Nilsson  SvVK nat resultat
 27/3  Upplands Väsby  Björg Foss  SvVK off resultat

APRIL

 17/4  Malmö    SKK int resultat
 23/4  Västerås  Perttu Stålberg, Finland  SKK nat resultat

MAJ

 1/5  Ljungskile  Trond Are Karlsen  SKK int resultat
 7/5  Skara  Anita Whitmarsh  SKK nord resultat
 21/5  Hässleholm  Torbjörn Skaar  SKK nord resultat 
 22/5  Hässleholm  Ute Lennartz, Tyskland  SvVK off resultat
 27/5  Piteå    SKK nat  
 29/5  Gimo  Arvid Göransson   SKK int resultat

JUNI

 5/6  Norrköping  Jasna Matejcic, Kroatien  SKK nat resultat 
 11/6  Vänersborg    SKK int resultat 
 18/6  Vännäs    SKK nord  
 19/6  Vännäs  Rudi Brandt, Danmark  SvVK off  
 19/6  Leksand    SKK nord resultat
 25/6  Vårgårda  Ray Lindholm  SvVK off resultat 

JULI

 1/7  Gällivare    SKK nord resultat
 3/7  Borås    SKK nord resultat 
 8/7  Tvååker    SKK nat resultat 
 9/7  Tvååker    SKK int resultat 
 10/7  Alfta    SKK nat resultat 
 16/7  Råneå    SKK nat resultat 
 17/7  Piteå    SKK nord  
 23/7  Västerås    SKK int resultat 
 24/7  Märsta    SKK nord resultat 
 29/7  Västerås    SvVK nat resultat 
 30/7  Västerås    SvVK off resultat
 31/7  Västerås  Barbara Heidenreich  HK inoff resultat
 31/7  Ransäter    SKK nord resultat 

AUGUSTI

 6/8  Svenstavik  Markku Kipinä, Finland  SKK nat resultat
 7/8  Svenstavik    SvVK nat resultat
 13/8  Ronneby     SKK nord  
 14/8  Överkalix    SKK nat  
 14/8  Askersund    SKK nord  
 19/8  Bjurholm  Andreja Novak, Slovenien  SvVK off  
 20/8  Eskilstuna    SKK int  
 21/8  Norrköping    SKK nord  
 27/8  Lund    SvVK off  
 27/8  Visby    SKK nat resultat
 28/8  Visby    SKK nord resultat 
 28/8  Ljungskile    SKK nat  

SEPTEMBER

 4/9  Löttorp    SKK nat  
 10/9  Gimo    SKK nat  
 11/9  Falsterbo    SKK nat  
 17/9  Sandviken    SvVK off  
 18/9  Sandviken    SKK int  

OKTOBER

 8/10  Boden  Hans Almgren  SvVK off  
 15/10  Timrå  Maija Lehtonen, Finland  SvVK off  
 16/10  Sundsvall    SKK int  

NOVEMBER

 6/10  Växjö    SKK int  

DECEMBER

 11/12  Stockholm    SKK nord