Med reservation för eventuella fel & ändringar. Skicka gärna in bilder till webmaster!
Här hittar du resultat utomlands >>

DATUM PLATS DOMARE ARRANGÖR RESULTAT

JANUARI

5 Göteborg Liz-Beth Liljeqvist, Sverige SKK int läs >>
6 Göteborg Zeferino Silva, Portugal SKK int läs >>

MARS

7 Strängnäs Knut Blütecher, Norge SKK int läs >>
15 Upplands Väsby Iren Naarits, Estland SvVK off läs >>
22 Malmö Theo Leenen SKK int läs >>
29 Boden - SvVK off -

APRIL

12 Sundsvall Per Lundström, Sverige SKK nat läs >>
13 Sundsvall Birgit Wamberg, Danmark SvVK off läs >>
19 Kista Joe Lobb SKK int läs >>
26 Västerås Agneta Kappers, Sverige SKK nat läs >>

MAJ

11 Lidköping Henrik Härling, Sverige SKK nat läs >>
17 Piteå - SKK nat -
18 Hässleholm Marie Gadolin, Sverige SKK int läs >>
25 Österbybruk Bertil Lundgren, Sverige SKK int läs >>
30 Ljungbyhed Vittorio Passerino, Italien
Wilfriede Schwerm-Hahne, Tyskland
SvVK off
CLUB WINNER
läs >>
31 Ljungbyhed Marion Finney, England SvVK off
FCI EURO SIGHTHOUND
läs >>

JUNI

1 Ljungbyhed Kay Barett, England Hjorthundsspecialen läs >>
1 Norrköping Birgitta Svarstad, Sverige SKK nat läs >>
8 Vänersborg Ann-Christin Johansson, Sverige SKK int läs >>
14 Vännäs - SKK nat -
15 Vännäs - SvVK off -
15 Avesta Jarmo Vourinen, Finland SKK int läs >>
21 Tånga Hed Ingrid Krah-Heiermann, Tyskland SvVK off läs >>
29 Gällivare - SKK int -
29 Borås Timothy Catterson SKK nat läs >>

JULI

5 Piteå Karin Hedberg, Sverige SKK int läs >>
6 Råneå Arne Foss, Norge SvVK off läs >>
6 Ronneby Rune Fagerström, Finland SKK int läs >>
11 Tvååker Gabriela Veiga, Portugal SKK int läs >>
12 Tvååker Jussi Liimatainen, Finland SKK nat läs >>
12 Alfta Jelena Kruus, Estland SKK nat läs >>
19 Askersund Svante Frisk, Sverige SKK int läs >>
20 Köping Pirjo Aaltonen, Finland SKK int läs >>
27 Tammsvik Edna K Martin, USA SvVK off läs >>
27 Ransäter Leif Lehmann Jörgensen, Danmark SKK int läs >>

AUGUSTI

1 Jönköping Philip John SKK int läs >>
2 Jönköping Torbjörn Skaar, Sverige SKK int läs >>
2 Svenstavik Saija Juutilainen, Finland SvVK off läs >>
3 Jönköping - SKK int -
3 Svenstavik Agneta Kappers, Sverige SKK nat läs >>
16 Eskilstuna Kenneth Edh, Sverige SKK nat läs >>
16 Umeå Björn Fritz, Tyskland SvVK off läs >>
17 Norrköping Annika Ulltveit-Moe SKK int läs >>
23 Ljungskile Leif Ragnar Hjort, Norge SKK nat läs >>
24 Överkalix - SKK nat -
30 Visby Hetty Van Der Lee-Grevelt, Holland SKK nat läs >>
31 Visby Jan Coppens, Holland SKK int läs >>

SEPTEMBER

6 Högbo Bruk Tanya Ahlman-Stockmari, Finland SKK int läs >>
13 Gimo Kari Granaas Hansen SKK int läs >>
13 Lund Elisabeth Wranéus, Sverige SvVK off läs >>
14 Eslöv Lotte Jörgensen, Danmark SKK int läs >>

OKTOBER

11 Sundsvall Jasna Matejcic, Kroatien SKK int läs >>
18 Boden Knut Blütecher, Norge SvVK off -
19 Vallentuna Markku Kipinä, Finland SvVK off läs >>

NOVEMBER

2 Växjö Göran Bodegård, Sverige SKK int läs >>

DECEMBER

14 Stockholm Hans-Jürgen Rösner, Tyskland SKK int
SE V-14
läs >>